Dnes je 09.12.2018, svátek má Vratislav

 

Aktuality

Ze světa - Stránka č. 2

Generál minoritů u papeže Františka

Generál minoritů u papeže Františka

Na začátku května přijal papež František na zvláštní audienci generálního ministra řádu minoritů  br. Marco Tasca, br. Mauro Gambetti, kustoda baziliky sv. Františka v Assisi, kteří předali Svatému otci speciální číslo časopisu, jenž vydávají bratři z Assisi a který byl věnován volbě Svatého otce Františka.

Datum vydání: 23.05.2013
 

Generální kapitula Řádu minoritů v Assisi

Generální kapitula Řádu minoritů v Assisi

Od doby sv. Františka se bratři scházejí, aby společně hodnotili svůj život, modlili se, hledali odpovědi na otázky, které přináší měnící se svět do života bratří a také volili svého generálního ministra a jeho spolupracovníky.

Datum vydání: 10.02.2013
 

Mezinárodní setkání Rytířstva Neposkvrněné

Ve dnech 9. až 11. listopadu 2012 se v Římě v Mezinárodním minoritském kolegiu – Seraphicum konalo Mezinárodní setkání předsedů a asistentů Rytířstva Neposkvrněné.
Datum vydání: 14.11.2012
 

Řím: Transitus sv. Františka

Řím: Transitus sv. Františka

Památka smrti sv. Františka v předvečer jeho svátku se v Římě slaví procesím z kostela sv. Silvestra do Baziliky svatých apoštolů, kterou minorité spravují od začátku 16. století.

Datum vydání: 11.10.2012
 

Pozdrav od sester minoritek z Paraguaye

POKOJ A DOBRO! PAZ Y BIEN!

Moji milí, posílám zaoceánský pozdrav a chci se s vámi po dlooooooooooooooooooooouhé době s radostí rozdělit o některé události, které jsme v poslední době prožili ;-)

Datum vydání: 08.09.2012
 

Evropské setkání noviců a postnoviců minoritského řádu, Assisi – La Verna (10.-14.4.2012)

Evropské setkání noviců a postnoviců minoritského řádu, Assisi – La Verna (10.-14.4.2012)

V roce 2009 se v Assisi konala mezinárodní rohožková kapitula všech tří větví řádu menších bratrů (minorité, františkáni a kapucíni). Bylo to z příležitosti výročí 800 let od vzniku řádu menších bratrů. Letos na ni navázalo celoevropské setkání noviců a postnoviců minoritského řádu.

 

Datum vydání: 27.04.2012
 

Assisi - město sv. Františka

Je také místem pro mezináboženský dialog a modlitbu za pokoj.

Datum vydání: 03.11.2011
 

Oslavy svátku sv. Františka
spojené s posvěcením nové adorační kaple
v Aregua v Paraguaji

Oslavy svátku sv. Františka<br>spojené s posvěcením nové adorační kaple<br>v Aregua v Paraguaji

V Charitativně-duchovním centru Milosrdného Ježíše v Aregua - Cocue Gust v Paraguaji jsme se novénou a každodenní adorací Nejsvětější Svátosti připravili k oslavám svátku sv. Otce Františka a posvěcení nové adorační kaple Nejsvětější Krve Kristovy. Při vigilii slavnosti jsme prožívali Transitus ve společenství centra spolu s bratry minority, sestrami františkánkami, dobrovolníky a lidmi z okolí.

Datum vydání: 23.10.2011
 

Velká Británie: Neobvyklí novicové

Velká Británie: Neobvyklí novicové

Od chvíle, kdy v roce 1224 přišli „Šedí bratři" (Greyfriars - obvyklý název minoritů ve Velké Británii) do Canterbury, se odehrálo v historii františkánského řádu v Anglii mnoho důležitých událostí.

Datum vydání: 18.09.2011
 
<< · 1 · ... · 3 · 4 · 5 · ... · 8 · >>

Ze světa