Dnes je 18.01.2021, svátek má Vladislav

 

Aktuality

Kristus vstal z mrtvých
Opravdu vstal z mrtvých!

Tak se zdravili a zdraví mnozí křesťane během velikonočních svátků. Tímto pozdravem: „Kristus vstal z mrtvých" zdravím také všechny, kteří čtou naše webové stránky.

velikonoce

Během celého roku slyšíme často o katastrofách, utrpení a smrtí mnoha lidí - jsme tím zahlcování obzvlášť sdělovacími prostředky. Je to jen potvrzením toho, že zde na zemi smrti nikdo neunikne.

Ale co dal? Je to konec existence člověka? Nebo začátek nového, krásnějšího života? Odpovědi bývají různé - podle osobního přesvědčení každého člověka.

Reduktivní materialismus říká, že po smrtí žádný život není a přitom se odvolávají na vědu a rozum, ale jiní badatele zdůrazňují, že „věda a rozum" nedává žádný důkaz na neexistenci života po smrti, stejně tak jako na jeho existenci. Zajímavé je, že už v pátém století před Kristem, řečtí filozofové mluvili o existenci života po smrti a v lidech od začátku se ozývá univerzální touha po nesmrtelnosti.

Pro člověka, který má otevřený rozum a srdce, k pochopení smyslu života zde na zemi a také za hranicí smrtí, přichází víra v Krista, Božího Syna, který se stal člověkem, byl ukřižován a vstal z mrtvých. S vírou přijímáme a vyznáváme svědectví Písma svatého a apoštolů, že Kristus opravdu vstal z mrtvých. 

Proto nejkratší velikonoční katecheze a odpověď na otázku utrpení, života a smrti je náš křesťanský pozdrav: "Kristus vstal z mrtvých" - "Opravdu vstal z mrtvých!"

Stanislav Gryń, OFMConv.


Okomentovat článek
Zobrazit komentáře


 
Návštěv: 7932 , Vydáno: 20.04.2011 , Komentáře: 0


Ze světa