Dnes je 18.01.2021, svátek má Vladislav

 

Aktuality

Oni nepochopili,
že jsem se o ně staral...

V prvním liturgickém čtení slavnosti Nejsvětějšího Srdce Ježíšova si Bůh stěžuje: „...oni nepochopili, že jsem se o ně staral....“ (Oz 11,8).

Bůh milující člověka až k smrti kříže, Bůh, který se dává člověku za pokrm. A člověk, jenž se tváří, jako by nic z toho nechápal. Vzdaluje se od Něho, obviňuje Ho ze zotročení, uchyluje se k modlám, odmítá Jeho lásku. V tom je smysl stížnosti Boha vůči svému lidu, jak ji podává kniha proroka Ozeáše.Srdce Ježíšovo – symbol lásky Boha k člověku, ale zároveň i symbol lásky pohrdané, zrazené a odmítané.

Láska milosrdná, neomezená a bez jakýchkoliv podmínek, která se rozhodla až k té největší oběti, oběti kříže, je zároveň člověkem nesmyslně odmítaná, popíraná, posmívaná a nepochopená. Stačí se jenom ohlédnout kolem sebe ve světě, jenž nás obklopuje, ale také se podívat na náš vlastní život. Největší láska je nemilovaná, protože člověk místo věčné Lásky volí chvilková potěšení.

Křesťane! Podařilo se ti někdy zakusit aspoň jednou tuto Lásku? Byl bys schopen na ni odpovědět? Křesťane, jak dlouho ještě budeš utíkat před Tím, který tě tolik miloval?

On říká: „Já – Svatý, nepřicházím, abych tě zatratil,“ a ty si toho nevážíš a odmítáš jeho milosrdnou Lásku. On tě zve každou neděli i ve všední den na eucharistickou slavnost, kde se ti nabízí jako pokrm, a ty říkáš: „Nemám čas.“Nebuď slepý, nebuď hluchý, nedej se omámit zlem, protože mimo Ježíše a mimo Jeho Srdce nikde nenajdeš své naplnění a spásu.

Kriste, Králi a jednoto všech srdcí, smiluj se nad námi.

P. Kazimierz Kubat


Okomentovat článek
Zobrazit komentáře


 
Návštěv: 6026 , Vydáno: 03.10.2010 , Komentáře: 0


Ze světa